SZAKMÁN TÚL, HATÁROKON ÁT: Bhután

A Mennydörgő Sárkány és a Bruttó Nemzeti Boldogság országa

„Happiness is a place”. „A boldogság helyhez kötött” – állítja Bhután turisztikai szlogenje és természetesen azt sugallja, hogy ez a hely nem más, mint Bhután. A vonzó reklám ellenére kevesen tudják elhelyezni a Bhutáni Királyságot – ezt a fél Magyarországnyi területet – a térképen.

A világban leginkább arról ismerik, hogy itt nem a bruttó hazai termék (GDP – grossdomesticproduct), hanem a bruttó nemzeti összboldogság (GNH- grossnationalhappiness) a legfontosabb. Ez az egyetlen ország, amely ezt méri.

De vajon a boldogság köthető-e egy adott országhoz, vagy földrajzi egységhez? Létezik-e olyan hely a világon, ahol az emberek harmóniában, békében elégedetten élnek, ahol a vezetők a többség jóllétéért dolgoznak, ahol a természet és az ember kapcsolata kiegyensúlyozott, ahol az egyéni vágyak feloldódnak a közös célokban és értékekben, ahol a pénznek nincs túlhatalma és ahol a lelki és szellemi táplálék az anyagi javakkal egyenértékű mindennapi táplálék?

Ha nincs is ilyen ország, akkor is valószínűleg ez a hely áll legközelebb hozzá.

De nem csak ebben különleges a kis állam, hanem még számos dologban, melyek megjelennek az előadásban.

Előadó:

Keresztes László

november 12, kedd.
Esemény kategóriák:
,

Főétel: Bhutáni fűszeres csirke, vörös rizzsel

Desszert: Gulab Jamun

Közlemény rovatba kérjük feltüntetni: sztha 1112