FÖLDGÖMB KLUB – YUKON ÚTINAPLÓ

“A Klondike-i Aranyláz földjén”
Yukon útinapló

1896 augusztusában négy aranyásó (gold prospector) igen gazdagnak tűnő lelőhely kitermelésére adta be igénylését (claim) a kanadai hatóságoknál. Nem kellett csak néhány hét – s kitört a történelem legátütőbb, leghevesebb aranyláza.

A Klondike folyó vidéke mágnesként vonzotta a megigézett meggazdagodni vágyókat – Amerikából, Európából, de még Ausztráliából is. Tízezrek indultak útnak, az arany hívó szavára. Yukon és Alaszka járhatatlan vadonjába – a legtöbb esetben bármiféle tapasztalat nélkül. Csodálatosan érintetlen környezetbe özönlő emberek – az emberi sors legelképesztőbb szerencsejátékában… Névtelen visszafordulók, jövendő megfagyottak, hamarosan meggazdagodók és jövendő milliárdosok – mind-mind egy sorban kapaszkodva… a kanadai és alaszkai hágókon át .

Előadó:

Gőgös Norbert