Szakmán túl, határokon át – Kuba

KUBA: a változások előtti 24. órában

előadó: Rév András

image unavailable

Amikor azt mondom, Kuba, mindenki az életörömre, a latin zenére, a karibi emberek vidámságára, és a forradalomra gondol. Ez a forradalom 60 év alatt Kubát olyan állapotba juttatta, amelyet a ma ott élők már egyre nehezebben képesek elviselni. Ehhez még hozzájárulnak a mobiltelefonok és az internet, melyek révén az emberek még egyértelműbben szembesülnek mindennapi nyomorukkal.

A változások elkerülhetetlenek.

De milyen irányt vesz ez a gyönyörű ország? A magántulajdonú boltok, éttermek megjelenése előre jelzi a jövőt. Kívánom a kubai embereknek, hogy visszatérjenek ahhoz a képhez, amely a világban róluk kialakult, de a valóság sajnos nem ennyire idilli. Egy, a szemünknek sok szépet adó, de érzelmileg felkavaró utazásról mesélek november 20-án a kedves kollégáknak és érdeklődőknek.

• Főétel: Kubai Marhagulyás, párolt rizzsel és feketebab salátával
  • Desszert: Kuba torta