A Makadám Mérnök Klub sok szeretettel meghívja Önt „A Közlekedés Kultúra Napja 2018” alkalmából megrendezésre kerülő kerekasztal beszélgetésre:

„A kerékpáros turizmus gazdasági hatásai a vendéglátásban”

Hogyan járul hozzá a kerékpáros turizmus egy térség turisztikai-gazdasági fejlődéséhez?

2018. május 11, 14:00

Felkért előadó vendégek:

• Thoroczkay Zsolt – főosztályvezető, NFM – Közúti Infrastruktúra Fejlesztési Főosztály
  • Pej Kálmán – ügyvezető, okl. építőmérnök, MMK Közlekedési Tagozat Kerékpáros Szakosztályának elnöke
  • Esernyős Óbudai Kulturális, Turisztikai és Információs Pont Nonprofit Kft.
  • Pénzes Erzsébet – Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség munkatársa
  • Dr. Tálos Marianna – Mozdulj! Egyesület
  • Takács Tamás – Túravezető   htttp://ridehard.hu
  • Harkányi Árpád –  http://360fokbringa.hu/hu
  • Dara Zsolt –  ügyvezető, Burger King
  • Kósa Ákos  – ügyvezető, This is Melbourne Too – kávézó, Graphisoft Park

A beszélgetés során a résztvevők fel tudják tenni kérdéseiket egymásnak a kerékpározásban rejlő kiaknázatlan lehetőségekről a vendéglátás, szállásadás tekintetében. Az aktív turizmuson belül a kerékpáros turizmus nem csak szabadidős turizmus, hanem egy igen fontos közlekedési eszköz a városokban.

Ezen közlekedési forma használóinak kiszolgálására több kezdeményezés jött létre Budapesten.

De mindez még mindig kevés, hiszen a megoldások komplexek, mint ahogy a felmerült kérdések is, melyekre közösen keressük a választ az úttervezőkkel, szakmai szervezetekkel, oktatókkal, vendéglátókkal és a kerékpáros szervezetek képviselőivel.

Moderátor:

Dr. Gecsőné Glaser Judit – CulturElle Közhasznú Alapítvány

Témák a teljesség igénye nélkül

• Kerékpározás és vendéglátás: hogyan járul hozzá a kerékpáros turizmus egy térség turisztikai-gazdasági fejlődéséhez?
  • Mitől lehet vonzó egy vendéglátó- vagy szálláshely a kerékpárosok számára?
  • Mitől más kerékpárral utazni vagy akár munkába járni, mint bárhogy másképpen?
  • Hogyan hatott a vendéglátó szolgáltatók gazdasági tevékenységére az eddig bevezetett Bike&Breakfast program?
  • Milyen marketing eszközökkel lehetne támogatni a vendéglátás – kerékpáros turizmus kapcsolatát?
  • Milyen célkitűzések, fejlesztések várhatóak a kerékpáros infrastruktúra szélesítésében?
  • Milyen feltételek (közlekedési kultúra, szolgáltatások, attitűd) szükségesek a kerékpározás további terjedéséhez?
  • Milyen csatornákon érik el a szakhatóságok a társadalmat?
  • Van e realitása kötelezővé tenni óvodában, iskolában a közlekedési kultúra „oktatását”, megismertetését? (pl. átadni a helyet egy idősnek, terhes nőnek a buszon, a zebra nem csak egy afrikai állat)
  • Hogyan tudjuk a kerékpározást megszerettetni a gyerekekkel, fiatalokkal?
  • Fontos e megismertetni az embereket a hátrányos helyzetű/fogyatékkal élő emberek lakáson kívüli közlekedési igényeivel/lehetőségeivel?
  • Milyen szolgáltatások szükségesek a hátrányos helyzetű emberek biztonságos közlekedésének megteremtéséhez?

A részvétel ingyenes.

A rendezvényen való részvételi szándékukat kérjük 2018.05.09. szerda 12:00 óráig jelezni szíveskedjenek.